NEDEN HİGH TOUCH?

High Touch, çocuklarımızın her yaş döneminde karşılaştıkları sorunları çok iyi bilen ve müdahale edip yön verebilme becerisine sahip ve çok uzun zamandır sporcu yetiştiren insanların bir araya gelerek oluşturduğu bir organizasyondur.
Antrenör kadromuzun, gerek kariyerleri gerekse bugüne kadar yetiştirdiği sporcu sayısı, High Touch olarak misyonumuzu gerçekleştirmemiz bakımından en büyük avantajımız olmaktadır.
High Touch olarak diyoruz ki;
  • Spor yapan her çocuk, okul hayatında daha başarılı olacaktır!
  • Spor yapan her çocuk, daha sağlıklı olacaktır!
  • Spor yapan her çocuk, daha sosyal olacaktır!
  • Spor yapan her çocuk, liderlik vasıflarına sahip olacaktır!

Okul Hayatında Başarı:

High Touch, her sporcunun öğretim durumları ile bire bir ilgilenecek ve bu konuda ki en önemli çözüm ortağı olan anne babalar ile tam bir işbirliği geliştirecektir.
8-17 yaş aralığındaki sporcu kardeşlerimiz için antrenörleri, yeri geldiğinde ebeveynlerinden daha fazla yaptırım gücüne sahip olabiliyor. Biz bu durumu, çocuklarımızın öğretim hayatında bir avantaj unsuru olarak kullanmak istiyoruz. Her antrenörümüz, çocuklarımızın ders durumları ile alakalı kriterler oluşturarak kişisel projeler geliştirecek ve en önemlisi bunu aile ve okul ile işbirliği içerisinde yapacaklardır.

Daha Sağlıklı Bireyler:

Tecrübelerimiz bize diyor ki, spor yapan çocuklar fit ve kuvvetli olur; spor yapan çocukların algılama becerileri, spor yapmayan çocuklara göre çok daha yukarıdadır. Özellikle takım sporlarında, antrenmanların ilk 15 dakikası sporcuya dinlemeyi öğretmek, motivasyonunu artırmak üzerine kurgulanır ki bu durum bile başlı başına çocuklarımızın birçok konuda başarılı olmasındaki en önemli etkenlerden biridir. Profesyonel sporcu ve çocuk beslenme uzmanları ile oluşturduğumuz programlar ile, çocuklarımızın neleri yememeleri ve neleri içmemeleri gerektiği mantığı ile çok kısa süre içerisinde her çocuğumuzun beslenmesini şekillendirmek istiyoruz ve bu konuda yine en büyük çözüm ortağımız anneler ve babalar olacaktır.

Daha Sosyal ve Özgüveni Yüksek Bireyler:

Gerek basketbol branşında uyguladığımız mini basketbol alt branşı (4-6 yaş), gerekse ritmik jimnastik branşının başlangıç yaşı olan 4 yaş ile 17 yaşına kadar her çocuğumuz için en önemli hedefimiz, özgüveni yüksek bireyler olabilmelerini sağlamaktır. İddia ediyoruz ki, bizimle birlikte geçirecekleri 6 ay, çocuklarımızdaki özgüven artışındaki belirgin gelişimi gözlemlemeniz için yeterli olacaktır.
Spor yapan çocuğun sosyal olmama ihtimali yoktur çünkü sporun en önemli katkılarından biri de her sporcunun kendini ifade edebilmesini ve konuşabilmesini sağlamaktır. İçine kapanık, az konuşan her çocuk, spora başladıktan sonra ortama ve çevresine adaptasyon becerisini gözle görülür ölçüde geliştirecektir.

Liderlik Vasıflarına Sahip Bireyler:

Topluma hitabet, güçlü iletişim yöntemleri programları, akademik takvimimizin en önemli parçalarından biridir. Sayın Mert Palavaroğlu ile geliştirdiğimiz bu proje sayesinde, periyodik olarak çocuklarımıza vermek istediğimiz bu eğitim, onların, anlatabilen, kendini dinletebilen ve en önemlisi  sporun onlara sağladığı yaşam kalitesi ile birlikte liderlik vasıflarına sahip bireyler olmalarını sağlamaktır.